Wstęp deklaracji
Urząd Miasta Bochnia zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.bo2.bochnia.atthost24.pl.
Dane teleadresowe:
Urząd Miasta Bochnia
ul. Kazimeirza Wielkiego 2
32-700 Bochnia
Telefon: +48 146149100
Fax: +48 146118399
E-mail: umb@um.bochnia.pl
www.bo2.bochnia.atthost24.pl
Data publikacji strony internetowej: 2002-11-07.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2018-01-11.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Niektóre zamieszczone na stronie informacje, nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Ułatwienia na stronie
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- podwyższony kontrast,
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie,
- mapa strony,
- focus wokół elementów nawigacyjnych.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2020-03-16
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Bochnia.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W Urzędzie Miasta Bochnia do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej wyznaczony został Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, e-mail: webmaster@um.bochnia.pl, telefon: 14 61 49 150 (dotyczy powiadomień o braku dostępności cyfrowej oraz żądań zapewnienia dostępności cyfrowej).
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu Miasta Bochnia zlokalizowany jest w Bochni przy ul. Kazimierza Wielkiego 2
Do budynku prowadzą trzy wejścia główne i jedno do Ewidencji działalności gospodarczej:
- dwa wejścia od ulicy Kazimierza Wielkiego: w tym wejście „A” za pośrednictwem Punktu obsługi klienta oraz wejście „B”– przez bramę główną i hol Urzędu (który komunikuje również z wejściem do Urzędu „C”) .
- wejście „C” od ulicy Rzeźnickiej, przez dziedziniec wewnętrzny Urzędu.
- wejście „D” tylko do pomieszczenia Ewidencji działalności gospodarczej – od ulicy Kazimierza Wielkiego 2 – dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie są zabezpieczone bramkami.
Wejście „A” do budynku Urzędu Miasta – parter – jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ale tylko w obrębie pomieszczenia Punktu obsługi klienta. Toalety w tej części budynku nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wejście „B” do budynku Urzędu Miasta – nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych a dalsze przemieszczanie się następuje po schodach.
Wejście „C” do budynku Urzędu Miasta jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i można się nim dostać do zlokalizowanej odpowiednio oznakowanej windy. Windą można skomunikować się z pomieszczeniami Biura Rady Miasta oraz salą narad i pokojem dyżuru radnych – I piętro budynku, z sekretariatem, pokojami pracy Burmistrza Miasta, Z-ców Burmistrza, Sekretarzem gminy, kadrami Urzędu i pokojem pracy radców prawnych – II piętro budynku. W tej części budynku znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych – tylko na parterze. Winda posiada system dźwiękowy informujący osoby niewidzące i niedowidzące. Na wewnętrznym dziedzińcu Urzędu Miasta zabezpieczono jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej – odpowiednio oznakowane, zlokalizowane w pobliżu wejścia „C”, ułatwiające dostępność windy.
W budynku Urzędu nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznakowań kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Drogi ewakuacyjne są odpowiednio oznakowane. Schody w Urzędzie są oznakowane – informując o pierwszym i ostatnim stopniu.
Osoby niesłyszące i głuchonieme mogą skorzystać z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie. Ponadto osoby niesłyszące lub głuchonieme mogą kontaktować się z tut. Urzędem przy wykorzystaniu jednej z form:
- e-mail na adres umb@um.bochnia.pl , sekretariat@um.bochnia.pl
- fax na nr 14 611 83 99,
- drogą pocztową na adres Urzędu tj. Urząd Miasta Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 2, 32-700 Bochnia.
W przypadku zamiaru skorzystania z usługi tłumacza języka migowego, uprawnieni winni zgłosić ten fakt, w sposób przewidziany wyżej, w terminie – na co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych).